Provoz oddělení správních agend na Hanáckém náměstí bude omezen

| 13.12.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Provoz oddělení správních agend v budově bývalého posádkového domu armády na Hanáckém náměstí, které vydává občanské průkazy a cestovní doklady a zajišťuje evidenci obyvatel, bude od 15. ledna částečně omezen. Důvodem jsou přípravy stěhování do opravených prostor na Husově náměstí. „Od tohoto data se nebudou přijímat žádosti o nové doklady ve zkrácené lhůtě, protože bychom ji nemohli dodržet,“ uvedla vedoucí odboru občansko-správních agend Ivana Bukovská.

Kdo bude doklady nutně potřebovat, může využít služeb jakéhokoliv okolního úřadu obce s rozšířenou působností, například v Holešově, Bystřici pod Hostýnem, Otrokovicích či v Přerově. Od 27. ledna 2020 pak jiná možnost než jít na okolní úřady nebude. Pracoviště oddělení správních agend na Hanáckém náměstí totiž bude kvůli stěhování uzavřeno úplně. Lidé si tak nebudou moci vyřídit občanský průkaz ani cestovní doklad a ani se přihlásit v Kroměříži k trvalému pobytu. „Předpokládaný termín otevření oddělení v opravených prostorách na Husově náměstí je 24. února 2020,“ dodala Bukovská. Bližší informace lidé získají na telefonních číslech 573 321 170 a 573 321 270.

Oddělení správních agend funguje na Hanáckém náměstí provizorně od letošního dubna. Důvodem je probíhající rekonstrukce původních prostor oddělení na Husově náměstí, kam město po dokončení stavebních prací instaluje dvě nové velké rotační kartotéky. Rotační kartotéky neboli rotomaty usnadní úředníkům dosud pracné vyhledávání a manipulaci s papírovými kartotékami, která je náročná časově i fyzicky. Rotomaty jsou vysoké 5,8 metru, široké přes tři a hluboké 1,3 metru. Každý váží téměř 5,5 tuny a má 44 pater, jedno unese 100 kilogramů. Uvnitř stroje jsou výsuvné zásuvky, v každé je pět přihrádek. Rotačku lze ovládat manuálně i pomocí řídícího počítače.

Sdílejte článek

Tisknout článek