Protikovidová opatření se dotkla provozu a programu Knihovny Kroměřížska

| 19.10.2020 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Nouzový stav a opatření související s epidemií koronaviru se dotkla také provozu Knihovny Kroměřížska. „V současné době poskytujeme pouze základní knihovnické služby, tedy vypůjčování a vracení knih a dalších materiálů. Samozřejmě vyžadujeme od návštěvníků dodržování základních a všeobecně platných pravidel, tedy umožňujeme jim vstup do prostor knihovny pouze s ochranou úst a nosu, trváme na použití desinfekce připravené u vchodu do budovy a prosíme o dodržení dvoumetrových rozestupů,“ uvedla ředitelka Knihovny Kroměřížska Šárka Kašpárková.

Knihovna na Slovanském náměstí je návštěvníkům k dispozici v obvyklé provozní době, ovšem kromě soboty. Rozšířena byla pracovní doba v oddělení pro děti a mládež, kde je otevřeno od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin každý den krom čtvrtečního dopoledne. „Chceme umožnit dětem a rodičům v době, kdy děti nechodí do školy, návštěvu i v dopoledních hodinách,“ doplnila Kašpárková. V obvyklých otvíracích hodinách jsou přístupné také pobočky knihovny ve městě i místních částech, uzavřena je pobočka v Těšnovicích.

V Knihovně Kroměřížska jsou pozastaveny veškeré kulturní aktivity pro veřejnost. V provozu zůstává multimediální oddělení, naopak uzavřena byla studovna. Ze všech oddělení byl odstraněn sedací nábytek. Návštěvníci a čtenáři by se měli v objektu zdržovat pouze po nejnutnější dobu.

Turistické informační centrum je otevřené pro veřejnost v obvyklou provozní dobu. Návštěvníci musí dodržovat všechna bezpečnostní hygienická nařízení – používat roušky a desinfekci – a neměli by se v „íčku“ zdržovat déle, než je nutné, například číst denní tisk.

Sdílejte článek

Tisknout článek