Prostory po kunovickém institutu si pronajme umělecká škola

| 12.01.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Prostory v budově ve Velehradské ulici číslo popisné 625, které ke konci loňského roku uvolnila soukromá vysoká škola Evropský polytechnický institut z Kunovic na Uherskohradišťsku, si pronajme společnost SZUŠ D-MUSIC. Schválila to městská rada. „Jsme rádi, že se nám v celkem krátké době podařilo najít solidního zájemce,“ uvedl místostarosta Marek Šindler.

Soukromá základní umělecká škola si nyní v budově v bývalém posádkovém domě armády v někdejších Žižkových kasárnách pronajímá prostory v prvním a druhém nadzemním podlaží. „Rádi bychom dali k dispozici prostor, polovinu patra, který v současné době využíváme v druhém nadzemním podlaží. Jeho výměnou za celé patro ve třetím a čtvrtém podlaží získá škola možnost rozšířit výuku dětí školního věku,“ řekla jednatelka SZUŠ D-MUSIC Marta Macháčková.

Smlouva na prostory ve třetím a čtvrtém podlaží bude platit od 1. února letošního roku. Společnost by chtěla v novém zahájit výuku v příštím školním roce, tedy od září. Několik měsíců si bude upravovat prostory a stěhovat se. Po tuto dobu bude platit nájem i za polovinu patra ve druhém podlaží.

Bufet a zkušebny v přízemí si SZUŠ D-MUSIC ponechá. Po jejím přestěhování z druhého do třetího a čtvrtého nadzemního podlaží radnice uvolněné prostory ve druhém nadzemním podlaží nabídne opět k pronájmu. Soukromá umělecká škola SZUŠ D-MUSIC vznikla v roce 1995. V budově ve Velehradské ulici působí od roku 2006. Nabízí hudební, výtvarné i taneční obory.

Sdílejte článek

Tisknout článek