Projekt zaměřený na školství pomáhá rodičům odstraňovat logopedické vady dětí

| 16.09.2021 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Projekt s názvem Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Kroměříž II (MAP II) se v jedné ze svých aktivit zaměřuje na děti předškolního věku a prvňáčky s logopedickými vadami. Pro jejich rodiče připravil ve spolupráci s lektorkou Lucií Pavlicovou sedm webinářů s názvem Logohrátky v domácím prostředí, které se uskuteční v průběhu října a listopadu. „Projekt MAP II se zaměřuje na spolupráci a podporu základních, mateřských škol v regionu a dalších pedagogických zařízení i na rodiče dětí. Prostřednictvím jednorázových i dlouhodobých akcí a programů se snaží pomáhat školám ve sdílení dobré praxe a předávání poznatků a zkušeností a rozvíjet tak vzdělávání v regionu,“ řekla místostarostka Daniela Hebnarová.

Webináře Logohrátky v domácím prostředí na sebe obsahově nenavazují, nicméně informace v jednotlivých seminářích se prolínají a nejdůležitější informace se budou opakovat. „Náplní seriálu je objasnit vývoj řeči dítěte a představit možnosti, jak jej podpořit. Lektorka nabídne svou cestu pro rozvoj řeči v domácím prostředí, tipy, rady a videoukázky pro efektivní rozvoj komunikačních schopností dítěte a podporu při fixaci jednotlivých hlásek či jejich skupin do běžné řeči,“ uvedla projektová manažerka MAP II Jitka Kuzmínová. Informace a poznatky získané při jednotlivých setkáních budou pro rodiče, využitelné při logopedických cvičeních se svými dětmi doma. K dispozici budou také pracovní metodické listy.

Sérii webinářů s podtitulem Logopedie pro rodiče zahájí první setkání 13. října, ukončí ji poslední schůzka 29. listopadu. Všechny díly webináře budou probíhat v prostředí Microsoft Teams a lze se k nim připojit na: https://tinyurl.com/j7tvrxh2

Město Kroměříž se prostřednictvím MAP II podílí na přípravě různých akcí, školení, seminářů určených většinou školám, školským zařízením a pedagogům. Aktuálně se připravují mimo jiné Toulavý autobus – inspirace ze školních zahrad, Biblioterapie a její využití v praxi, Komiks ve výuce, série setkání pro začínající asistenty pedagoga a další.

Sdílejte článek

Tisknout článek