Projekt Podpora občanské aktivity pro komunitu pomůže s přípravou akce pro bílanské děti

| 08.06.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

V neděli 11. června se uskuteční v Bílanech sportovně zábavná akce pro děti všech věkových kategorií – překážkový běh. Na programu, který připravují místní pro děti z obce i okolí na bílanském výletišti, se prostřednictvím financí z projektu Podpora občanské aktivity pro komunitu podílí také Zdravé město Kroměříž. „O peníze na podobné akce může požádat kdokoliv z obyvatel města Kroměříže a jejích místních částí. Podmínkou je, aby připravovaný program, akce nebo projekt byl určen pro obyvatele města, konal se v letošním roce a vstup byl pro veřejnost zdarma,“ upřesnil nabídku místostarosta Karel Holík.

Lidé, kteří chtějí pro své spoluobčany uspořádat stejně jako Bílanští kulturní, sportovní, společenskou či osvětovou akci, mohou využít částku 50 tisíc korun, která je na tyto účely v rozpočtu vyčleněna. O finanční podporu mohou žádat pořadatelé, v tomto případě fyzické osoby, a to až do konce srpna. Maximální příspěvek na jednu akci je 10 tisíc korun a může pokrýt až stoprocentně náklady na její přípravu a organizaci. Pořadatelé po skončení akce vyúčtují skutečné náklady a podle jejich výše dostanou peníze.

„Z příspěvku lze hradit nájemné, odměny do soutěží, knihy, pomůcky a tisk, kancelářské potřeby či propagační materiály a rovněž konzultační, poradenské a vzdělávací služby,“ upřesnila projektová manažerka a koordinátorka projektu Zdravé město Michaela Jiříková. Žádosti o podporu je možné podávat do 31. srpna 2023 na adresu Michaela Jiříková, Město Kroměříž – Projekt Zdravé město Kroměříž, Riegrovo náměstí 149, Kroměříž. Podrobné informace o projektu získají zájemci na webových stránkách Zdravého města: 1url.cz/Kuz2m

 

Sdílejte článek

Tisknout článek