Profesionální hasiči zahájili rok a představili novinky na stanici v Kroměříži

| 05.01.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Členové Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje dnes na stanici v Kroměříži slavnostně zahájili letošní rok. Představili také novou cisternu, opravené odpady i rozvody teplé a studené vody a podlahu garáže v kroměřížské stanici, na kterou přispělo město. „Spolupráce s hasiči si velmi vážím,“ uvedl starosta Jaroslav Němec, který hasičům popřál pevné zdraví a úspěšný letošní rok.

Krajský ředitel hasičů Vít Rušar připomněl, že hasiči ve Zlínském kraji loni zaznamenali rekordních asi 5500 zásahů. Na Kroměřížsko z nich připadá více než 1200. Na tomto počtu se významnou měrou podílely zásahy související s rozmary počasí – odstraňování následků silného větru nebo vydatného sněžení. Rušar zmínil i nové velkoobjemové cisterny, které uvezou 9000 litrů vody. Kromě hasičů z Kroměříže ji dostali i jejich kolegové z Holešova.

Ředitel profesionálních hasičů na Kroměřížsku František Javůrek uvedl, že loni se hasiči zaměřili právě také na vylepšení pracovního prostředí. Na stanici v Kroměříži rekonstruovali zmíněné odpady a rozvody teplé a studené vody, které byly v havarijním stavu. Opravili také podlahu v garáži zásahových vozidel. Město Kroměříž na tuto akci přispělo částkou 200.000 korun.

Starosta Jaroslav Němec hasičům přislíbil další podporu města. „Přispěli jsme vám na podlahu, ale přece jenom je to něco, na co si nemůžete sáhnout jinak než při úklidu. Další dotace by mohla být směřována například do vybavení posilovny, na pořízení nějakého stroje,“ uzavřel Němec.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek