Předvánoční období bude v Kroměříži opět Šťastné a veselé

| 03.11.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Velké náměstí v předvánočním čase rozzáří slavnostní světelná výzdoba a centrum města opět ožije vánočními trhy s každodenním programem. Od soboty 9. prosince do čtvrtka 21. prosince se tu bude konat již tradiční a oblíbený projekt Šťastné a veselé. V programu vystoupí Pokáč, Jiří Zonyga, ABBA revival band i Event Jazz, připravená jsou divadelní představení především pro děti i dílničky a projekty, do nichž se návštěvníci mohou aktivně zapojit. „Kroměřížané a návštěvníci města se mohou těšit jak na programy, na které jsou zvyklí, tak na hodně novinek. K těm patří každodenní koncert více či méně známých interpretů, což v minulých letech nebylo. Skauti přinesou a budou rozdávat Betlémské světlo, po oba víkendy bude probíhat interaktivní kovářská dílna, na slavnostní zahájení trhů „přiletí“ andělé na chůdách. Součástí trhů bude nově vánoční vláček nebo speciální vánoční kvíz,“ představil největší lákadla programu radní Jiří Kašík.

Atmosféru blížících se Vánoc a adventního očekávání dotvoří světelná výzdoba. Uprostřed prodejních stánků bude opět zářit osm metrů vysoký kužel, z něhož se do všech stran budou rozbíhat světelné řetězy tvořící nebe plné drobných světel nad hlavami návštěvníků. Světla ozdobí také kašnu ve středu Velkého náměstí a chybět nebude tradiční slaměný betlém, jeden z nejvýznamnějších symbolů Vánoc.

V rozzářených stáncích budou ke koupi vánoční dárky, ozdoby na stromek, věnce, jmelí, svíčky, svícny a další výzdoba, sváteční dobroty na vánoční stůl i k okamžité konzumaci a zahřátí přímo na Velkém náměstí – punče, svařáky, medovina, perníčky, cukroví, uzeniny, sýry a podobně.

Program v sobotu 9. prosince zahájí Andělé na chůdách a populární písničkář Pokáč. V dalších dnech se na pódiu vystřídají kapely Michal Tučný revival band, Penzistor, Jamtour, zpěváci Jiří Zonyga, Petra Zindler, cimbálovka Denica, pěvecký sbor Moravan či soubor soukromé ZUŠ D-music. Návštěvníky pobaví vystoupení postupně všech kroměřížských základních škol. Na obě nedělní dopoledne jsou připravená divadelní představení, víkendové dny budou patřit interaktivní kovářské dílně pro děti i dospělé, své umění předvedou řezbáři v rámci Angel wings – tandemové řezbářské show, v programu je Vánoční pohádková párty nejen pro děti s Mirkem Karáskem a Veronikou Kuncovou a Ježíškova dílnička ZŠ Komenského. Chybět nebude ani letos na Velkém náměstí prodej vánočních stromečků, iglú jako za polárním kruhem a o nové prvky obohacený originální vánoční fotokoutek.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek