Předškoláci přijdou k zápisům až v dubnu

| 23.01.2017 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Začátek února byl až do loňského roku termínem konání zápisů dětí do prvních tříd základních škol. Od letoška však, v souvislosti s poslední novelou školského zákona, se budou zápisy konat v dubnu.

Hlavním důvodem změny je vhodný a dostatečný čas k ověření školní zralosti dítěte, u něhož rodiče zvažují podat žádost o odklad plnění povinné školní docházky. Oddálením termínu zápisu umožňuje o odkladu rozhodnout co nejpozději, aby bylo možno lépe zralost budoucího prvňáčka posoudit.
Letos by měly k zápisu přijít děti narozené od 1. 9. 2010 do 31. 8. 2011 a také děti, jimž bylo u předchozího zápisu plnění povinné školní docházky odloženo o jeden rok. Rodiče, kteří budou pro své dítě žádat odklad zahájení povinné školní docházky letos, by měli přijít k zápisu již s doporučením poradenského zařízení.
„Ve školách zřizovaných městem Kroměříží, tedy v ZŠ Komenského náměstí, ZŠ Oskol, ZŠ Slovan, ZŠ U Sýpek, ZŠ Zachar a ZŠ Zámoraví, se zápis do prvních tříd pro školní rok 2017–2018 uskuteční v úterý 4. a ve středu 5. dubna 2017,“ doplnil konkrétní informace týkající se kroměřížských škol vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Městského úřadu Kroměříž Jiří Pánek.

Sdílejte článek

Tisknout článek