Předplatné Domu kultury nabídne zábavu i Spalovače mrtvol

| 27.11.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy Kultura

Dům kultury Kroměříž, který je příspěvkovou organizací města, začal dnes prodávat jarní divadelní předplatné. Zahrnuje pět představení hostujících divadel, tři komedie, hudební drama i děsivý příběh zaměstnance krematoria Spalovač mrtvol. „Lidé se chtějí v divadle hlavně bavit, proto převládají v nabídce komedie. Předplatné je ale žánrově namícháno tak, aby si na své přišel každý,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Předplatné zahájí ve středu 17. ledna 2018 komedie Sex pro pokročilé v podání Studia DVA divadlo z Prahy. O tom, jak získat návod na oživení dlouholetého manželství, budou hrát Jana Krausová a Karel Roden. Adaptace novely Ladislava Fukse Spalovač mrtvol bude na programu 7. února příštího roku. Děsivý a přitom groteskní portrét zaměstnance krematoria Kopfrkingla, jenž o smrti mluví s obdivem a svou práci bere jako poslání, do Kroměříže přiveze ostravské Divadlo Petra Bezruče.

Ve středu 21. března se diváci dozvědí, Jak je důležité býti (s) Filipem. Se známou hrou Oscara Wildea dorazí divadelní společnost Indigo Company z Prahy. „Inscenace nabídne ryze britskou studii žen, mužů, vztahů a stereotypů, kterým dobrovolně a s úsměvem podléháme,“ popsala ředitelka Domu kultury Daniela Hebnarová.

Dubnové představení potěší milovníky hudebních dramat. Inscenace Městského divadla Brno Vrabčák a anděl si 11. dubna pohraje s osudy, milostným příběhem a historií přátelství dvou nezapomenutelných žen, Edith Piaf a Marlene Dietrich. Jarní předplatné 16. května 2018 uzavře situační komedie Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?, se kterou přijede pražské Divadlo Palace. Návštěvníci se mohou těšit třeba na Ondřeje Vetchého či Kateřinu Hrachovcovou.

Všech pět představení přijde na 1600 korun, pokud si lidé koupí vstupenku na sedadla od první do osmé řady, předplatné na místa v desáté a dalších řadách stojí 1400 korun. Devátá řada je vyhrazena pro techniku a hostující soubory. „Nabídka je pestrá a přivádí k nám velké herecké osobnosti. Věřím, že předplatné opět zaujme. Mohlo by být také pěkným vánočním dárkem,“ dodala Hebnarová.

Prodává se na pokladnách Domu kultury i v kině Nadsklepí a také on line na webových stránkách www.dk-kromeriz.cz/divadlo. Divadelní předplatné má v Kroměříži zhruba dvě desítky let dlouhou tradici. Letos si ho pořídilo 412 lidí. Kapacita sálu je 560 osob, zbylé vstupenky bývají v prodeji vždy před konkrétním představením.

Sdílejte článek

Tisknout článek