Před obchody má být závora, město parkování na Zacharu aktivně řeší

| 21.09.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Majitel pozemků před obchody JYSK a Action na sídlišti Zachar plánuje uzavření parkoviště závorovým systémem. Zákazníci prodejen totiž podle něj často nemohou zaparkovat, neboť místa obsadí obyvatelé okolních domů. „Jedná se o soukromý pozemek, o jehož využití rozhoduje majitel. Vedení města s ním ale komunikuje. Podařilo se vyjednat parkování pro občany zdarma v době od 20:00 do 8:00 a také celodenní parkování zdarma ve dnech svátků, kdy je zakázaný prodej v maloobchodech,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

V otevírací době obchodů, tedy od 8:01 do 19:59, bude parkování zpoplatněné. Zhruba 90 minut zde ale budou moci zákazníci prodejen parkovat zdarma. Majitel pozemku, kterým je společnost FUERTES LETOVICE se sídlem v Kuřimi v Jihomoravském kraji, se dále zavázal k tomu, že asi 20 parkovacích míst nabídne obyvatelům Zacharu k pronájmu. „Občané si zde budou moci pronajmout parkovací místo za podobných podmínek, jako parkovací místa pronajímá město. S ohledem na to, že parkoviště patří soukromému majiteli, se městu podařilo vyjednat maximum možného,“ dodal místostarosta Karel Holík. Termín, od kterého bude parkoviště osazeno závorovým systémem, zatím není znám.

Město na sídlišti Zachar navíc momentálně buduje nová parkovací místa v ulici Francouzská. Vznikne zde 15 nových parkovacích míst a k tomu dvě místa pro handicapované. Akci má na starost Správa a údržba silnic Kroměřížska, náklady činí asi 2,4 milionu korun. „Najít vhodné místo pro parkování, zejména na hustě zastavěném sídlišti, není jednoduché. Jsem rád, že se nám to na Zacharu podařilo a že zdejší obyvatelé budou moci užívat nová parkovací stání,“ uzavřel Opatrný.

Sdílejte článek

Tisknout článek