Prázdninový provoz v mateřských školách

| 03.08.2016 |

Tiskové zprávy

Děti školou povinné mají o letních prázdninách dva měsíce volno a školy jsou zavřené. V mateřských školách to však funguje jinak. Byť v omezeném režimu, provoz je přes prázdniny zajištěn.

Zaměstnaní rodiče musí trávit větší část všedního dne v práci bez ohledu na prázdniny, a pokud nemají možnost využít hlídání prarodiči nebo jinými příbuznými, je mateřská škola i o prázdninách jediným schůdným řešením. Nechat malé dítě doma bez dozoru, aby se o sebe postaralo samo, dost dobře nelze.

Ne jinak je to mu i v Kroměříži. Zřizovatelem mateřských škol je město a tak se i v letošním roce snažilo co nejefektivněji zajistit „letní provoz“.

 „Fungování v období letních prázdnin se s rodiči připravuje dostatečně dopředu a snažíme se jim vyjít maximálně vstříc“, sdělil Jiří Pánek, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy.

Běžný provoz je všech mateřských školách zřizovaných městem zajištěn na začátku prázdnin do poloviny července a zároveň poslední dva týdny v srpnu. Ve zbývajícím čase je vždy určena jedna mateřská škola, která je v provozu a slouží nejen „svým“ dětem, ale i dětem z těch mateřských škol, které jsou v té době zavřeny.

„Letošní letní provoz tak v červenci zajistila MŠ Žižkova, která měla přihlášených 115 dětí, i když poslední červencový týden jich nakonec chodilo pouhých 46. Nyní až do poloviny srpna funguje MŠ Kollárova se stejným počtem přihlášených dětí, tj. 115“, upřesnil Jiří Pánek.Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek