Prázdninový provoz v mateřských školách

| 03.08.2016 |

Děti školou povinné mají o letních prázdninách dva měsíce volno a školy jsou zavřené. V mateřských školách to však funguje jinak. Byť v omezeném režimu, provoz je přes prázdniny zajištěn.

Zaměstnaní rodiče musí trávit větší část všedního dne v práci bez ohledu na prázdniny, a pokud nemají možnost využít hlídání prarodiči nebo jinými příbuznými, je mateřská škola i o prázdninách jediným schůdným řešením. Nechat malé dítě doma bez dozoru, aby se o sebe postaralo samo, dost dobře nelze.

Ne jinak je to mu i v Kroměříži. Zřizovatelem mateřských škol je město a tak se i v letošním roce snažilo co nejefektivněji zajistit „letní provoz“.

„Fungování v období letních prázdnin se s rodiči připravuje dostatečně dopředu a snažíme se jim vyjít maximálně vstříc“, sdělil Jiří Pánek, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy.

Běžný provoz je všech mateřských školách zřizovaných městem zajištěn na začátku prázdnin do poloviny července a zároveň poslední dva týdny v srpnu. Ve zbývajícím čase je vždy určena jedna mateřská škola, která je v provozu a slouží nejen „svým“ dětem, ale i dětem z těch mateřských škol, které jsou v té době zavřeny.

„Letošní letní provoz tak v červenci zajistila MŠ Žižkova, která měla přihlášených 115 dětí, i když poslední červencový týden jich nakonec chodilo pouhých 46. Nyní až do poloviny srpna funguje MŠ Kollárova se stejným počtem přihlášených dětí, tj. 115“, upřesnil Jiří Pánek.