Polská televize natočila příspěvek, který láká k návštěvě Kroměříže

| 29.03.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Polská televize Polska na weekend TV, která je zaměřená na cestování a na turistiku, pořídila krátké upoutávky a pozvánky, které představují kroměřížské skvosty – zámek a Podzámeckou a Květnou zahradu i historické centrum města. Vysílat je začala minulý týden v televizi a také na facebookové stránce. „Těší nás, že Kroměříž zajímá i média v Polsku a budeme jen rádi, pokud k nám polští turisté v letošní sezoně najdou cestu,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Záběry je možné zhlédnout na odkazech https://www.polskanaweekend.tv/f/czechy-kromeriz-z-listy-swiatowego-dziedzictw-unesco a https://www.facebook.com/polskanaweekendTV/videos/1014306743307389.

Kroměříž díky tomu, že je městem s památkami zapsanými na seznam UNESCO, láká i zahraniční média. V roce 2018 například o městě psala americká zpravodajská televize CNN, která zařadila Kroměříž mezi 11 úžasných míst v České republice, která stojí za to navštívit. CNN článek publikovala na svém webu na odkazu http://edition.cnn.com/travel/article/czech-republic-places-to-visit/index.html.

Letošní rok je v Kroměříži plný významných výročí. Město si připomíná 760 let svého trvání, Arcibiskupský zámek spolu s Podzámeckou a Květnou zahradou 25 let od zápisu na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a také 350 let od založení historické zámecké obrazárny. V duchu oslav těchto a dalších významných výročí se ponese celá nadcházející turistická sezona.

Informace o chystaných akcích lze nalézt na internetových stránkách www.kromeriz.eu, www.zamek-kromeriz.cz a www.dk-kromeriz.cz a také na facebookových stránkách kroměřížské radnice a Domu kultury.

Sdílejte článek

Tisknout článek