Plynaři budou opravovat potrubí ve Vrchlického ulici a okolí i na sídlišti Zachar

| 10.03.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Plynárenská společnost Montgas začne ještě v březnu opravovat plynovodní potrubí ve Vrchlického ulici, v okolních ulicích Svatopluka Čecha, Březinova a Kollárova a také na sídlišti Zachar. Práce by měly být hotové do konce července. Lidé budou muset kvůli stavbě počítat s omezením při průjezdu a průchodu zmíněnými lokalitami.

Ilustrační foto: Pixabay

Podle vedoucího radničního odboru služeb Lamberta Hanzala plynovod ve Vrchlického ulici a okolí vede v komunikaci. „Firma proto po rekonstrukci potrubí část povrchu Vrchlického ulice opraví celý, v části ulice z poloviny. O opravu druhé poloviny komunikace v této části by se mohlo postarat město. Celá Vrchlického ulice by tak měla nový povrch,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Naproti tomu na Zacharu bude firma podle Hanzala povinna obstarat jen lokální vysprávky komunikace, neboť plynovod zde vede převážně zelenými plochami. „Práce budou probíhat v ulicích Rumunská, Nitranská a Albertova. O přesném harmonogramu prací má firma povinnost občany bydlící v dané lokalitě informovat, což se samozřejmě týká i prací v ulici Vrchlického a okolí,“ uzavřel Hanzal.

Sdílejte článek

Tisknout článek