Páťákům ze Základní školy Zámoraví předával vysvědčení starosta Němec

| 31.01.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Žáci pátého ročníku Základní školy Zámoraví dostali dnes pololetní vysvědčení z rukou starosty Kroměříže Jaroslava Němce. Škola poskytuje vzdělání v prvním až pátém ročníku. Děti, kterým dnešní slavnostní den zpestřila návštěva starosty, tak ze ZŠ Zámoraví na konci školního roku odejdou na víceletá gymnázia či do jiných škol ve městě.

Podle ředitele Miroslava Plačka míří na gymnázia asi třetina páťáků, ostatní si vybírají z nabídky kroměřížských základních škol. „Někteří volí speciální matematické či sportovní třídy,“ uvedl Plaček. Starosta dětem k vysvědčení poblahopřál a ty, kterým na něm nesvítily samé jedničky, vybídl k větší píli. „Na konci roku si vás přijdu zkontrolovat,“ oslovil páťáky s úsměvem Němec, který před nástupem na radnici vedl jako ředitel kroměřížskou Základní školu Slovan.

ZŠ Zámoraví je oblíbená pro svou rodinnou atmosféru. Má nyní osm tříd, které navštěvuje 173 dětí. Žáků pátých tříd je 51. V posledních letech se zájem o školu zvyšuje. Zatímco ve třetím a čtvrtém ročníku má ZŠ Zámoraví po jedné třídě, třídy prvňáčků i druháků jsou dvě. „I na příští školní rok očekáváme, že otevřeme dvě třídy prvního ročníku,“ dodal Plaček.

Zápis do kroměřížských základních škol se koná 9. a 10. dubna.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek