Osm měsíců nového vedení: posun u sportovišť, úspor energie i v komunikaci

| 16.06.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Koalice na kroměřížské radnici, kterou tvoří ANO 2011, KDU-ČSL a nezávislí, Zdravé Kroměřížsko, ČSSD a nezávislé osobnosti, ODS a OK občané Kroměříže, za osm měsíců svého působení pokročila v řadě oblastí zmíněných v jejím programovém prohlášení. „Slíbili jsme, že budeme oproti minulé reprezentaci města více investovat. Na mnoho záměrů zpracováváme projekty a jsou již podané první žádosti o dotační prostředky, kterých v minulém volební období do Kroměříže mnoho nepřišlo,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Město připravuje stavbu sportovní haly a pracuje na rekonstrukci plaveckého bazénu. „Na rozdíl od našich předchůdců, kteří stavěli dnes poloprázdný prodělečný parkovací dům, se soustředíme na investice pro občany města,“ dodal Opatrný. Co se sportovní haly týče, radní schválili investiční záměr a zadali zpracování architektonické studie haly. V krytém bazénu již nyní v létě začne výměna trysek a rozvodů vody velkého bazénu a pracuje se na projektu na rekonstrukci střechy, zateplení obvodového pláště a výměnu oken a dveří, na což by město také chtělo získat významnou dotaci.

Peníze z jiných zdrojů by radnice ráda získala i na instalaci fotovoltaických elektráren na vybrané budovy města a jeho organizací. „Ucházíme se o dotace i na projekty v dopravě, na cyklostezky, chodníky i přechody pro chodce, nebo na obnovu zeleně. S využitím dotace by mohl být postaven i domov se zvláštním režimem v lokalitě Račín,“ doplnil kroměřížský starosta.

Vedení radnice také splnilo slib z programového prohlášení, když od letošního roku osvobodilo od platby poplatku za odpad děti do šesti let věku.

Výrazné změny k lepšímu nastaly i v oblasti komunikace. „Kroměřížský zpravodaj má od ledna 2023 o čtyři strany více. S občany o našich záměrech diskutujeme na veřejných fórech, máme určený čas, kdy za námi na radnici mohou přijít bez ohlášení. Se seniory komunikujeme i prostřednictvím Rady seniorů, s podnikateli zase na Grémiu podnikatelů. A další novinky chystáme,“ uzavřel kroměřížský starosta.

Sdílejte článek

Tisknout článek