Oprava částečně uzavře dálnici D1 od Mořic po Kroměříž

| 15.08.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) bude opravovat úsek dálnice D Mořice – Kroměříž. Stěžejní práce proběhnou v termínu od 20. srpna do 24. září 2023 za částečné uzavírky dálnice D1, informovalo ŘSD v tiskové zprávě. Provoz na hlavní trase povede po neopravované části dálnice v obousměrném režimu pruhů 1+1, uzavřenou mimoúrovňovou křižovatku MÚK Kojetín (EXIT 253) vpravo nahradí objízdná trasa vyznačená přes souběžnou silnici I/47.

Dá se tak bohužel očekávat zvýšený provoz mimo jiné i v částech Kroměříže Hradisko a Postoupky,“ popsal vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Stavbaři budou pracovat v úseku mezi kilometry 245,6 až 257,5 směrem z Prahy. Na vozovku položí nový dvouvrstvý mikrokoberec. Zvolená technologie bude podle ŘSD využita za účelem uzavření současného cementobetonového krytu dálnice D1.

„Opatření zamezí průniku vody a degradaci povrchu narušeného počasím i hustým provozem, kdy frekvence dopravy překračuje 16.500 aut všech kategorií denně, z toho více než 4400 kamionů,“ uvedlo ve zprávě ŘSD.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek