Opilý výtržník napadl strážníka a poškodil služební vozidlo

| 21.02.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Městská policie v těchto dnech zadržela výtržníka, který v centru města zničil dopravní značku. Muž, který byl pod vlivem alkoholu, nejprve opakovaně odmítl výzvu hlídky na prokázání totožnosti. „Začal být agresivní, což vyvrcholilo napadením strážníků. Při potyčce se snažil jednoho z nich udeřit pěstmi do obličeje a kopat do zad. Muž byl následně zpacifikován a odvezen na protialkoholní záchytnou stanici,“ uvedl ředitel městské policie Libor Kubiš.

Dvaatřicetiletý muž povalil značku před zraky strážníků, kteří procházeli v nočních hodinách po Riegrově náměstí. „Výtržník na značku Zákaz vjezdu naskočil, ta pod náporem povolila a ulomila se,“ popsal Kubiš. Poté, co hlídka opilého výtržníka naložila, muž ještě kopl do boku vozidla a během jízdy se pokoušel kopat do interiéru a dále strážníky napadat. Zklidnil se až po převozu na záchytnou stanici, kde mu při dechové zkoušce bylo naměřeno více než dvě promile alkoholu.

„Kvůli poškození značky mohlo jít jen o přestupek proti majetku. Vzhledem k tomu, že muž pod vlivem alkoholu napadl strážníky, byla událost pro podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě předána k dalšímu šetření Policii České republiky,“ uzavřel Kubiš.

Sdílejte článek

Tisknout článek