Okrasné třešně ve Spáčilově ulici budou pokáceny, padají z nich větve

| 24.02.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice nechá pokácet devět okrasných třešní ve Spáčilově ulici. „Stromy ohrožují chodce i motoristy, nemáme jinou možnost. Postupné odstraňování třešní bylo ale dlouhodobě plánováno. S ohledem na to byly nedaleko nich v minulých letech vysazeny nové, mladé stromy. Občané tak o zeleň nepřijdou. Vždy se snažíme o to, aby každý pokácený strom byl nahrazen novou výsadbou,“ poznamenal místostarosta Karel Holík.

O tom, že stromy musí být pokáceny, rozhodla kontrola, kterou s pracovníky odboru služeb provedli zástupci radničního odboru životního prostředí. „Stromy jsou přestárlé a padají z nich větve, což ohrožuje provoz na blízké komunikaci. Zároveň tyto asi padesát let staré dřeviny svými korunami omezují růst mladých stromů, které byly vysazeny v roce 2014 poblíž zmíněných třešní, aby je v budoucnu nahradily,“ popsal správce městské zeleně Martin Posolda.

Podle něj je stav stromů na území Kroměříže pravidelně kontrolován. V případě, že dřeviny jsou ve stavu, který ohrožuje chodce a další účastníky silničního provozu, je nutné je odstranit. Nedávno tak například pracovníci společnosti Biopas pokáceli některé akáty rostoucí v Moravské ulici, které byly vzhledem ke svému zhoršenému stavu nebezpečné svému okolí. Na uvolněná místa bude město vysazovat nové stromy.

Sdílejte článek

Tisknout článek