Odstávka systému pro vydávání občanských průkazů a cestovních pasů

| 22.07.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Dva dny na konci července, ve čtvrtek 29. a v pátek 30. července, nebude v provozu systém pro vydávání občanských průkazů a cestovních pasů. Důvodem jsou změny související s novým zákonem o občanských průkazech a s novelou zákona o cestovních dokladech. „Nebude možné podat žádost o občanský průkaz a cestovní doklad, ani si vyzvednout hotové doklady,“ upozornila Ivana Bukovská, vedoucí radničního odboru občansko-správních agend.

Lidé si mohou přijít pro hotové doklady nebo si podat žádost o vystavení nových před odstávkou systému ve středu 28. července, nebo až po odstávce v pondělí 2. srpna.

Žádost o vydání občanského průkazu podle stávajícího zákona č. 328/1999 Sb., ve znění účinném přede dnem nabytí účinnosti nového zákona, může občan podat nejpozději do středy 28. července. Občanský průkaz se strojově čitelnými údaji a s kontaktním elektronickým čipem podle zákona č. 328/1999 Sb., ve znění účinném přede dnem nabytí účinnosti nového zákona, a cestovní pas podle zákona č. 329/1999 Sb., ve znění účinném přede dnem nabytí účinnosti novely zákona o cestovních dokladech, nelze převzít od 30. července 2021 do 1. srpna 2021.

V době od 29. července do 1. srpna 2021 může občan požádat o vydání občanského průkazu bez strojově čitelných údajů podle zákona č. 328/1999 Sb., ve znění účinném přede dnem nabytí účinnosti nového zákona, a to s dobou platností 1 měsíc. Během výše zmíněného termínu nelze podat žádost o vydání cestovního pasu podle zákona č. 329/1999 Sb., ve znění účinném přede dnem nabytí účinnosti novely zákona.

Informace týkající se plánované odstávky na úseku občanských průkazů a cestovních dokladů jsou zveřejněny na webu ministerstva vnitra na odkazu Osobní doklady - Ministerstvo vnitra České republiky (mvcr.cz).

Sdílejte článek

Tisknout článek