Ocenění pracovník roku v sociálních službách letos získala Vendula Otrubová

| 22.09.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Zlínský kraj letos již počtrnácté ocenil zaměstnance sociálních služeb a vybraným osobnostem udělil titul Pracovník roku v sociálních službách Zlínského kraje. Mezi oceněnými za rok 2023 je také Vendula Otrubová, vedoucí obslužné péče Domova pro seniory U Moravy, kterou do ankety nominoval její nadřízený, vedoucí domova Martin Liška spolu s kolegy z domova. „Paní Otrubové blahopřeji a zároveň děkuji za její práci. Její úspěch v anketě vyhlašované krajem chápu jako ocenění dlouhodobé práce a jako motivaci do další činnosti. Anketu samotnou považuji za zviditelnění psychicky i fyzicky náročné práce pro lidi a s lidmi, práce, která je záslužná a kterou nemůže dělat úplně každý,“ popřál Vendule Otrubové místostarosta Pavel Motyčka, který se zúčastnil ve čtvrtek 21. září slavnostního předávání cen.

Paní Vendula pracuje v sociálních službách již od ukončení studia. Prošla sociálními zařízeními v Lubné a v Pačlavicích, jako pracovník sociálních služeb pomáhala klientům v Domově pro zdravotně postižené Barborka a Domově se zvláštním režimem Strom života. Od roku 2018 pracuje jako vedoucí obslužné péče v Domově pro seniory U Moravy. Vede tým zhruba 50 pracovníků, a i když prvořadým úkolem její práce jsou spokojení klienti, na srdci jí leží také spokojenost podřízených a kolegů. Je velmi vnímavá, svou práci vykonává s velkou oddaností a empatií, její pracovní výkony často přesahují běžné očekávání a zanechávají velký pozitivní dopad na činnostech, které provádí. Zároveň dokáže efektivně a přátelsky komunikovat s klienty i jejich rodinami a s dalšími pracovníky v domově.

Anketu pracovník roku v sociálních službách vyhlašuje Zlínský kraj každoročně. Ocenění je udělováno za mimořádnou, kvalitní a obětavou činnost, za kterou pracovníci zasluhují veřejnou poctu a poděkování. V loňském roce v anketě uspěly a byly oceněny z Kroměříže dvě dámy – Drahomíra Kunčarová a Věra Mikulová.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek