Novým ředitelem společnosti Vodovody a kanalizace bude Petr Vedra

| 28.06.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Ředitelem společnosti Vodovody a kanalizace Kroměříž a.s. (VaK) bude od 1. července stávající výrobně technický náměstek Ing. Petr Vedra. Nahradil do důchodu odcházejícího ředitele VaK Ing. Ladislava Lejsala. „Pan inženýr Vedra uspěl ve výběrovém řízení. S ohledem na to, že ředitelem se stává náměstek společnosti, který ve společnosti pracuje již od roku 2007, nejedná se o žádnou revoluci,“ uvedl starosta Kroměříže Mgr. Tomáš Opatrný, který je předsedou představenstva VaK.

Podle něj bude mít nový ředitel jasné úkoly. „Nadále chceme, aby VaK poskytoval občanům našeho města i okolí vodu za přijatelnou cenu a aby se společnost rozvíjela, obnovovala vodárenskou infrastrukturu a budovala ji v místech, ve kterých ještě chybí, a to vše s co největším podílem dotací,“ doplnil Opatrný.

Město Kroměříž je největším akcionářem VaK, ve společnosti drží 46,2 procenta akcií. Zástupci Kroměříže vzešlí z minulých komunálních voleb podle Opatrného ve VaK mimo jiné usilují také o rovnoměrnější rozprostření investic v regionu reflektující skutečnost, že zhruba třetina zákazníků VaK je z Kroměříže a jejích místních částí.

Sdílejte článek

Tisknout článek