Nový přechod pro chodce od hřbitova k Tescu vybuduje firma z Přerova

| 09.05.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Nový přechod pro chodce v ulici Velehradská od nákupního centra Tesco k městskému hřbitovu vybuduje společnost SISKO z Přerova, která nabídla cenu zhruba 1,3 milionu korun. „Oproti předpokládané ceně veřejné zakázky město ušetří téměř 200 tisíc korun. Důvodem, proč chceme nový přechod, je bezpečnost pro chodce, pro které nyní není jednoduché přecházet silnici z parkoviště u Tesca ke hřbitovu,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Jelikož nebylo možné realizovat přechod v místě, kde by navázal na stávající branku, musí město vybudovat nový vstup do areálu hřbitova a nové chodníky, které navrhovaný přechod pro chodce propojí se stávajícími chodníky v ulici Velehradská i na hřbitově. „Přechod pro chodce s ochranným ostrůvkem bude začínat u schodiště k obchodnímu domu Tesco,“ doplnil místostarosta Karel Holík.

Práce by měly být dokončeny v letních měsících. „Občané musejí v době budování přechodu počítat s dopravním omezením a také s omezením pohybu v této části hřbitova. Děkujeme za pochopení,“ dodal Holík. Město na tuto akci žádá o dotaci z evropských fondů.

Problém s přecházením rušné komunikace u hřbitova je dlouhodobý. Parkovací plochy na obou koncích hřbitova jsou omezené a při obřadech s hojnější účastí nebo v období svátků Památka zesnulých či Vánoc kapacity nestačí. Mnozí lidé tak využívají právě parkoviště u zmíněného nákupního centra. Problém by částečně mohlo pomoci vyřešit rozšíření parkovacích míst, se kterým počítá projekt rekonstrukce smuteční síně.

Sdílejte článek

Tisknout článek