Nové trysky začaly napouštět velký plavecký bazén v Kroměříži

| 25.08.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Velký bazén krytého plaveckého areálu v Kroměříži se dnes ráno začal opět plnit vodou. Umožnily to nové trysky, které nahradily letité zkorodované trysky, které již původní účel neplnily. „Bazénová vana byla navíc kompletně vyčištěna a nyní se plní čistou vodou. Věřím, že návštěvníci bazénu naši snahu o jeho zvelebení ocení, jedná se o začátek velkých plánovaných oprav tak, abychom bazén přivedli do 21. století,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný. Krytý plavecký bazén se po letní pauze opět veřejnosti otevře ve středu 6. září v 9 hodin.

Oprava trysek byla plánována právě na období, kdy je krytý bazén uzavřen a kdy je v provozu letní koupaliště Bajda. Výměna trysek přišla na 2,7 milionu korun. Pětadvacetimetrový bazén byl naposledy vypuštěn v roce 2013, poté to již kvůli špatnému stavu trysek nebylo možné.

Kvalita vody v bazénu přesto splňovala hygienické normy. Podle údajů Krajské hygienické stanice Zlínského kraje hodnoty volného a vázaného chloru vyhovovaly požadavkům vyhlášky o stanovení hygienických požadavků na koupaliště a sauny. „Co se týká výskytu kožních onemocnění spojených s koupáním v bazénové vodě zařízení Krytý bazén Kroměříž nebylo a není žádné onemocnění na Krajskou hygienickou stanici Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně evidováno,“ uvedla Eva Javoříková, ředitelka odboru hygieny obecné a komunální.

Kromě čisté vody se návštěvníci bazénu mohou těšit i na další novinku. „Vyměněny byly startovací bloky na kraji bazénu, ze kterých plavci skáčou do vody. Zcela nové bloky nahradily letité staré, které už současným standardům nevyhovovaly,“ popsal místostarosta Karel Holík.

Vedení města plánuje další opravy bazénu, který byl zprovozněn v roce 1986. V další etapě bude budova zateplena, chystá se i výměna oken a dveří a rekonstrukce střechy, kterou do objektu zatéká. Radnice chce na tuto etapu získat dotaci, která by mohla pokrýt až polovinu nákladů. Úpravy zahrnují i instalaci fotovoltaické elektrárny na střeše bazénu, díky které by se měly snížit náklady na provoz budovy.

Po dokončení zateplení se vedení města hodlá pustit do oprav interiéru krytého bazénu. Nové bude obložení bazénů, šatny, sprchy i prostory pro občerstvení. Projektanti by do rekonstrukce měli zahrnout i instalaci atrakcí pro děti či wellness prvky. Většina prací bude plánována tak, aby proběhla v létě mimo koupací sezonu krytého bazénu, aby jeho uživatelé byli co nejméně omezeni.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek