Nové sociální zařízení mají v jídelně na Riegrově náměstí a v MŠ Žižkova

| 06.09.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Děti školního i předškolního věku se v tomto týdnu vrátily po dvou měsících do školských zařízení. V mnohých z nich proběhly v průběhu prázdnin stavební úpravy, opravy a rekonstrukce. Nejvýznamnějšími investičními akcemi, které nechalo město Kroměříž o prázdninách provést, byly rekonstrukce sociálního zařízení náležícího k zázemí školní jídelny na Riegrově náměstí a některých WC a koupelen v Mateřské škole Žižkova na Zacharu. „Obě rekonstrukce sociálních zařízení byly dokončeny v průběhu srpna, tedy před nástupem dětí do škol, a v obou případech jsme oproti předpokládaným cenám zakázek ušetřili. Doufám, že s výsledkem prací jsou spokojení především ti, kteří budou školku i jídelnu navštěvovat,“ řekl starosta Tomáš Opatrný.

Ve školní jídelně na Riegrově náměstí, kterou využívají žáci a pedagogové ze Základní školy Komenského náměstí a také strávníci z řad veřejnosti, se uskutečnila rekonstrukce toalet pro dívky a chlapce a úklidové místnosti. Proběhla tu výměna vodovodního i odpadového potrubí, elektroinstalace, topení, odvětrávání, podlah, stropních podhledů, obkladů a vnitřních dveří a také umyvadel a záchodů. Součástí rekonstrukce byla rovněž sanace vlhkého zdiva, oprava dešťové kanalizace a úprava prostor ve vnitřním dvoře. Práce provedla firma ROVINA stavební. Město za zakázku zaplatilo bezmála dva miliony korun, zatímco předpokládané náklady byly 2,6 milionu korun.

V Mateřské škole Žižkova na Zacharu dělníci opravili koupelny a toalety v oddělení mateřské školky. Práce zahrnovaly i drobné stavební úpravy. Nové jsou obklady, WC a umyvadla i sprchové kouty. Součástí rekonstrukce byla rovněž výměna dveří, krytů topení, zrcadel a dalšího vybavení koupelen. Zhotovitelem zakázky v hodnotě 1,53 milionu korun (zhruba o čtvrt milionu méně, než se původně předpokládalo) byla společnost FAKO.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek