Nová filmová trasa zavede turisty na místa natáčení slavných snímků

| 02.07.2015 |

Tiskové zprávy Kultura

Se začátkem prázdnin spustila Kroměříž další atrakci zaměřenou na filmovou turistiku, která je hlavním tématem letošní sezony ve městě. Lidé se mohou vydat po stopách filmů natočených ve zdejších exteriérech i interiérech. V místech, kde nejznámější filmy vznikaly, jsou rozmístěny nové panely s informacemi o jednotlivých snímcích. A protože filmaři se většinou zajímají o atraktivní lokality, filmová trasa s informačními panely kopíruje nejzajímavější místa ve městě.

„Informační cedule turisté najdou u Arcibiskupského zámku, u Květné zahrady, na Velkém náměstí, u Justiční akademie na Masarykově náměstí a také nedaleko vstupu do Psychiatrické nemocnice v Havlíčkově ulici. Další tři panely jsou umístěny u vstupů do Podzámecké zahrady, konkrétně z ulic Na Kopečku, Ztracená a Vejvanovského,“ prozradila Veronika Kuklová z radničního odboru kultury a cestovního ruchu. Panely obsahují vždy text o snímcích natáčených v dané lokalitě, fotky z těchto filmů a také mapu s místem rozložení dalších informačních cedulí. Filmovou trasu informačně doplňuje nová brožura, která filmům věnuje větší prostor. „Přímo v terénu nejsou jednotlivá filmová místa záměrně propojena značením. Záleží na samotných návštěvnících, jakou cestou se k nim vydají a zda navštíví všechny lokality , tedy i ty vzdálenější od městského centra,“  dodala Veronika Kuklová.

Filmová trasa je jen jedním z bodů projektu Filmová Kroměříž 2015.  Ten zahrnuje také například tematické prázdninové prohlídky města, výstavu originálních kostýmů z pohádky Peklo s princeznou, letní kino s projekcemi filmů, které se natáčely v Kroměříži, Divadelní spolek Kroměříž v pravidelných termínech nabízí speciální nastudování evergreenu Limonádový Joe a další divadelní představení atd. Celou náplň turistické sezony města najdete na www.kromeriz.eu
Přijeďte do Kroměříže a ochutnejte i Vy z této bohaté atraktivní nabídky.

Sdílejte článek

Tisknout článek