Nejvyšší cena za jednu jízdu Senior taxi klesne z 60 na 40 korun

| 20.12.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Maximální cena za jednu jízdu vozidlem Senior taxi se v příštím roce sníží ze stávajících 60 na 40 korun. Schválili to kroměřížští radní. „Snížení nejvyšší možné ceny za jednu jízdu by mělo motivovat k častějšímu využívání Senior taxi obyvatele místních částí Kroměříže, kteří dosud tuto službu využívali méně,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Maximální cena 40 korun za jednu jízdu nebude uplatněna v případě, kdy součástí jízdy bude čekací doba. Cena za čekací dobu zůstává stejná jako v předchozích letech, tedy dvě koruny za jednu minutu. Nemění se ani ostatní podmínky. Senior taxi mohou využít lidé starší 65 let nebo zdravotně postižení s trvalým bydlištěm v Kroměříži a místních částech města. Kilometr jízdy přijde na 15 korun.

„Obvyklá cena za jednu jízdu je do 30 korun. Nad 60 korun přišly jízdy do místních částí Těšnovice, Zlámanka a Postoupky a také do Horních a Dolních Zahrad. Pokud by se senioři na jednotlivých jízdách domlouvali a cestovalo by jich více najednou, o náklady by se podělili a cesta by je tak vyšla ještě levněji,“ popsal vedoucí radničního odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovan Klabal. Podle něj jezdí obvykle „zaběhnutá“ klientela, ze které tvoří 95 procent senioři, zbytek zdravotně postižení.

„Klienti si pochvalují nové vozidlo, které Sociální služby města Kroměříže mají pro Senior taxi od letošního června. Lépe se jim nasedá a vysedá a mají v něm také více místa na kompenzační pomůcky, jako jsou berle nebo chodítka,“ doplnil Klabal. Kvůli tomu, že zájem o Senior taxi se zvyšuje, se lidé také naučili objednávat si jízdy dopředu. Nyní má Senior taxi okolo 200 výjezdů za měsíc.

Senior taxi od roku 2017 usnadňuje starším lidem a zdravotně postiženým cesty k lékaři, na úřady či na nákupy. Město na letošní rok uvolnilo na provoz Senior taxi 400.000 korun, se stejnou částkou počítá také rozpočet na příští rok. Taxík jezdí ve všední dny od ranních hodin až do 15:00. Senior taxi je třeba objednat na telefonním čísle 601 086 101. Kvůli čerpání dovolené Senior taxi nepojede ve dnech 27. až 31. prosince 2019.

Sdílejte článek

Tisknout článek