Nejtvrdší hasiči soutěžili na kroměřížském náměstí

| 07.09.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Velké náměstí v Kroměříži dnes patřilo profesionálním i dobrovolným hasičům. Utkali se zde v soutěži O putovní pohár ředitele HZS Zlínského kraje v disciplínách TFA – Zámecká věž. Hasiče přišel pozdravit a povzbudit starosta města Tomáš Opatrný. Hasičům popřál, ať se jim závod vydaří. „Chtěl bych také využít této příležitosti a poděkovat vám za vaši práci, kterou vykonáváte pro nás všechny,“ uvedl Opatrný.

Klání TFA (z anglického Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije) dokonale prověří fyzickou kondici soutěžících, kteří si mnohdy sáhnou až na samotné dno svých sil. Soutěž se blíží reálnému zásahu. Probíhá v plné výstroji, ve které hasiči překonávali různé překážky, museli například běžet s hadicemi a namotat je, udeřit osmdesátkrát palicí do připraveného boxu, přesunout závaží v podobě 80 kilogramů vážící figuríny a na závěr vyběhnout schody zámecké věže.

Soutěž se Kroměříži letos konala potřiadvacáté. „Kroměříž patří mezi zakladatele soutěží TFA. Město bylo mezi prvními, kde se tato klání konala,“ upozornil náměstek krajského ředitele Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Pavel Dekret.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek