Nechte si bezplatně označit a zaevidovat jízdní kolo

| 22.12.2014 |

Tiskové zprávy

Už třináct let provádí městská policie Kroměříž evidenci jízdních kol. Doposud byly bicykly označeny samolepkou a zaregistrovány. Již více než rok mají strážníci a především majitelé kol další možnost, jak chránit svůj majetek, a to pomocí označení kol syntetickou DNA.

Speciální tekutina běžným okem neviditelná a obsahující neopakovatelný DNA kód je nanesena na rám kola. Identifikovatelná je pouze pod UV lampou nebo pod mikroskopem. Takto ošetřené kolo je označeno samolepkou, která na způsob ochrany upozorňuje. Kombinace této metody s evidencí kola podle barvy, typu, čísla rámu, vybavení, fotografie atd. by měla odradit případného zloděje a také zvýšit pocit bezpeční majitele kola.
Kroměřížská městská policie nabízí tento způsob ochrany bezplatně občanům – zvláště nyní v období svátků, kdy jízdní kola bývají často vánočními dárky. Registrace bicyklů probíhá každé pondělí od 14 do 15.30 hodin v sídle městské policie na Velkém náměstí. Kromě kola si s sebou majitel musí přinést občanský průkaz, doklad o koupi a servisní knížku kola.

Sdílejte článek

Tisknout článek