Návštěvníci rozsvícení všech adventních svící získají originální papírový betlém

| 07.11.2022 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Adventní čas a čekání na Vánoce si mohou Kroměřížané i návštěvníci města opět zkrátit a zpříjemnit díky projektu Rozsviťme Kroměříž společně. Postupné rozsvěcování částí světelné výzdoby města ve tvaru adventních svící se bude konat o adventních nedělích na čtyřech kroměřížských náměstích. Pro nejmladší návštěvníky těchto adventních setkání město Kroměříž připravilo malý dárek – kreslený vystřihovací betlém.

„Každou adventní neděli si budou moct děti a v případě zájmu třeba i dospělí u pořadatelů rozsvícení vyzvednout jednu část papírové skládačky, z níž si po rozsvícení poslední svíce sestaví vlastní betlém,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Betlém je čtyřdílná černobílá „vystřihovánka“. Je možné ji vymalovat barvami, vystřihnout a poté sestavit. Ten, kdo si nenechá ujít rozsvícení ani jedné adventní svíčky, tak získá kompletní betlém. Na každém z adventních setkání se totiž bude rozdávat jedna z jeho čtyř částí.

Při rozsvícení první svíce na náměstí Míru 27. listopadu bude k dispozici domeček, tedy chlév, kde se Ježíšek narodil. V neděli 4. prosince na Komenského náměstí dostanou děti díl skládačky se zvířátky, která svým dechem Ježíška zahřívala. Třetí adventní neděle 11. prosince na Masarykově náměstí přinese postavy tří králů s nezbytnými dary. A poslední adventní neděli, tedy 18. prosince, dostanou děti nejdůležitější postavičky betléma – Marii, Josefa a Ježíška v jesličkách.

„Betlém svým majitelům pomůže vytvořit tu pravou vánoční atmosféru a netrpělivé děti si jeho vybarvováním a vystřihováním ukrátí předvánoční čas a čekání na nadílku. A aby nebyli smutní ti, kteří nestihnou všechna adventní setkání, bude možné si chybějící část betléma vyzvednout od 19. prosince v turistickém informačním centru,“ doplnila vedoucí odboru Útvar tajemníka Petra Svačinová.

Sdílejte článek

Tisknout článek