Návštěvníci domovů sociálních služeb by měli dodržovat hygienická pravidla

| 13.08.2020 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Zlínský kraj ani kroměřížský region nepatří k oblastem zasažených nákazou koronaviru ve větším měřítku a neplatí zde tak žádná obecná nařízení a omezení. Přesto jsou místa, kde by lidé měli používat ochranné pomůcky, dezinfekci a chovat se ohleduplně. Patří mezi ně především zařízení spadající pod Sociální služby města Kroměříže a zvláště pak domovy pro seniory. V současné chvíli jsou všechna přístupná.

„Zkušenosti z jarních měsíců, kdy bylo nutné domovy pro seniory zcela uzavřít v zájmu jejich obyvatel a ochránit je tak před případnou nákazou, nám radí dbát zvýšené opatrnosti i nyní. Neradi bychom přistupovali k podobným razantním krokům a klienty domovů oddělovali od jejich přátel a rodinných příslušníků. To by nikomu nepřidalo na zdraví ani na duševní pohodě,“ řekl místostarosta Vít Peštuka.

Proto je třeba, aby návštěvníci domovů dodržovali jednoduchá pravidla. Vždy je třeba používat roušku na zakrytí úst a nosu, nutná je dezinfekce rukou při vstupu do zařízení. Návštěvníci, kteří nejsou zcela zdrávi, by rovněž měli zvážit, zda jejich zdravotní stav nemůže ohrozit klienty nebo zda není příznakem onemocnění covid-19, a návštěvu zrušit nebo alespoň odložit.

n„Naším cílem je maximální eliminace zbytečných rizik nákazy koronavirem, jak klientů domovů, tak pracovníků kroměřížských sociálních služeb. Byli bychom neradi, kdyby se dveře domovů musely zase zavřít. Jejich obyvatelům by to bylo nepochybně velmi líto. Pomozte nám proto zajistit bezpečí pro kroměřížské seniory a chovejte se, prosím, v případě návštěvy zodpovědně,“ doplnila ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže Dagmar Klučková.

Sdílejte článek

Tisknout článek