Návštěvníci Adventu na radnici mohou přispět zrakově postiženým

| 28.11.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížané budou moci při návštěvě oblíbeného Adventu na radnici podpořit Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých České republiky (SONS). Umístění pokladničky na radničním dvoře schválili městští radní. „Rádi podpoříme dobrou věc. Výtěžek sbírky bude použit na podporu sociálních služeb poskytovaných oblastní odbočkou SONS v Kroměříži těžce zrakově postiženým občanům,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Peníze ze sbírky jsou určeny na odborné sociální poradenství, aktivizační služby, podporu zaměstnávání nevidomých, rekvalifikační kurzy, odstraňování bariér ve stavebnictví, dopravě či bariér v informacích, na vydávání časopisu a tiskovin pro nevidomé nebo na sociální rehabilitaci. Advent na radnici začne v pátek 13. prosince a skončí v neděli 22. prosince.

Kromě sbírky pro SONS mohou Kroměřížané i návštěvníci města podpořit i spolek Korálky, který pomáhá zdravotně postiženým dětem, a Dětský domov Kroměříž. Rovným dílem si rozdělí výtěžek z tradiční vánoční sbírky. Pokladnička je umístěna pod vánočním stromem na Velkém náměstí.

Korálky peníze použijí zejména k hrazení nákladů na zabezpečení dopravy žáků do ZŠ a MŠ Kroměříž, F. Vančury. Dětský domov hodlá ze sbírky podpořit rozvoj dětí, především jejich sportovní, zájmovou a kulturní činnost.

Sdílejte článek

Tisknout článek