Návštěvníci adventního trhu se mohou zapojit do soutěže o nový televizor

| 18.12.2015 |

Tiskové zprávy

Nadělit si pod stromeček výhru v podobě nové velkoplošné televize s uhlopříčkou 121 cm mohou návštěvníci adventního trhu v Kroměříži.

Stačí, když v sobotu 19. prosince od 10 do 19 hodin na stánek neziskové společnosti ASEKOL přinesou drobná vysloužilá elektrozařízení – jako například mobilní telefon, notebook, počítačovou myš, apod.

Kromě dobrého pocitu a šance vyhrát v klání o televizor je navíc zahřeje také šálek horkého vánočního nápoje, který v infostánku obdrží zdarma.

Zájemcům budou k dispozici i podrobnosti o správném třídění elektrozařízení včetně letáku s přehlednou mapkou rozmístění speciálních červených kontejnerů na drobné elektro v Kroměříži.

„Mnohem častěji dnes pod stromečkem nacházíme dárky v podobě nové elektroniky – jako jsou mobilní telefony, tablety a další drobné přístroje. V době po svátcích tedy více než jindy v domácnostech řešíme otázku, kam se starým elektrem. Chceme proto podpořit informovanost o rozmístění červených kontejnerů, kam mohou občané tato drobná nepotřebná elektrozařízení odkládat,“ popsal organizátor akce Daniel Hladilín ze společnosti ASEKOL.

Velké procento drobných elektrozařízení podle jeho slov stále končí bez užitku ve směsném komunálním odpadu.

„Nadále proto budeme rozšiřovat síť stacionárních červených kontejnerů, díky nimž se zvyšuje množství drobného elektra, které putuje k recyklaci,“ dodal Hladilín.

Těchto nádob se v celém Zlínském kraji aktuálně nachází téměř 140.

Akci pořádá nezisková společnost ASEKOL ve spolupráci se Zlínským krajem nejen v Kroměříži, ale také v Uherském Hradišti a Valašském Meziříčí.

Sdílejte článek

Tisknout článek