Natáčení filmu Marie Terezie s sebou nese dopravní omezení

| 21.04.2017 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy Doprava

Od Velikonočního pondělí se v Kroměříži natáčí televizní film Marie Terezie o životě jediné ženy, která usedla na český trůn. Půjde o televizní minisérii, v níž účinkují i čeští herci (Vojtěch Kotek hraje manžela Marie Terezie Františka Lotrinského), na jejíž výrobě se podílejí Česká televize, rakouská ORF, slovenská RTVS a maďarská MTVA a za produkcí stojí společnosti Beta Film, MR Film a Maya Productions.

Působení filmařů přináší městu, jeho památkám a místům popularitu a potřebnou propagaci, lidem pak příležitost zapojit se do komparzu a zažít neopakovatelné chvíle při samotném natáčení nebo v momentě, kdy se objeví na filmovém plátně či – jako v tomto případě – na televizní obrazovce. Práce štábu však občas způsobuje i jistá omezení, jako právě při natáčení Marie Terezie.
V tomto případě dochází k omezení provozu na některých místních komunikacích. Přechodné dopravní značení omezuje možnost parkování do 6. května 22. hodiny na Sněmovním náměstí a v Pilařově ulici. Úplná uzavírka pak platí v ulici Za Květnou zahradou, a to do 14. června. Místo lze objet po vyznačené trase ulicemi Havlíčkova, Soudní, Generála Svobody a Koperníkova.

Dokumenty


Sdílejte článek

Tisknout článek