Na Velkém náměstí už stojí kroměřížský vánoční strom

| 18.11.2022 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Vánoční strom stojí od dnešního dne v horní části Velkého náměstí před budovou radnice. „Zhruba dvanáctimetrový smrk ztepilý, který bude po celý advent a vánoční svátky zdobit centrum města a dotvářet vánoční atmosféru, vyrostl na zahradě rodinného domu v ulici Polní ve Vážanech. V následujících dnech se bude na strom instalovat výzdoba včetně světel,“ upřesnil starosta Tomáš Opatrný.

Strom a celá vánoční výzdoba města se slavnostně rozsvítí ve čtvrtek 24. listopadu v 16.30 hodin. Rozsvícení doprovodí program, který připravili pracovníci Domu kultury v Kroměříž, a ve dnech 24. a 25. listopadu se bude na Velkém náměstí rovněž konat adventní jarmark. Prodejci tu nabídnou zájemcům vánoční a adventní zboží i občerstvení včetně nezbytných punčů, svařáků a medovin dotvářejících předvánoční pohodu.

Postupně rozsvěcovat se budou také světelné instalace v podobě adventních svící na dalších kroměřížských náměstích v rámci projektu Rozsviťme Kroměříž společně. Setkání o adventních nedělích proběhnou na náměstí Míru 27. listopadu, na Komenského náměstí 4. prosince, na Masarykově náměstí 11. prosince a na Velkém náměstí u lavičky Václava Havla 18. prosince vždy v 17 hodin. Další světla se rozzáří na Velkém náměstí v sobotu 10. prosince, kdy tu začnou vánoční trhy Šťastné a veselé a budou – spolu s bohatý programem – probíhat až do 22. prosince.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek