Na Svatomartinském hodování bude nalévat i svatý Martin

| 07.11.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Předzvěstí blížící se zimy, chladných dnů a předvánočního času se stalo v Kroměříži Svatomartinské hodování. Svátek svatého Martina je navíc dnem, kdy vinaři začínají nabízet zájemcům produkty z letošní sklizně. Již tradiční kroměřížské Svatomartinské hodování proběhne na Hanáckém náměstí v pondělí 11. listopadu a pořadatelem celodenního programu je Dům kultury v Kroměříži, který zve místní i přespolní.

Oficiální zahájení programu je naplánované na 11 hodin 11 minut, kdy starosta města Jaroslav Němec otevře první lahev „mladého“ svatomartinského vína. „Letošní novinkou je zajímavá skutečnost, že v průběhu dne bude zájemcům víno nalévat i sám svatý Martin,“ uvedl ředitel Domu kultury Pavel Sedláček. V rámci Svatomartinského jarmarku, který začne v 10:00, se budou podávat zabijačkové pochutiny, husí speciality a sladké i slané občerstvení včetně bezlepkového.

Pořadatelé mysleli i na děti, pro něž připravili zajímavé atrakce včetně kolotoče. K tanci i poslechu budou hrát cimbálová muzika Jaroslava Marečka a Dubina – bez hudby to zkrátka nejde... Večer proběhne další oblíbená součást hodování - průvod sv. Martina z Hanáckého náměstí na Velké náměstí, který stejně jako v předešlých letech připravili dobrovolníci z farnosti od sv. Mořice za podpory města Kroměříže. Lampiony, které mohou sv. Martinovi posvítit na cestu, si zájemci mohou vzít s sebou. V „cíli“ cesty na Velkém náměstí je připravený program pro rodiny s dětmi. Na akci se neplatí vstupné.

Zpracovala: Šárka Kučerová

Sdílejte článek

Tisknout článek