Na radničním dvoře bude hromada sněhu, přijede i hokejový mistr světa Petr Čajánek

| 01.12.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy Kultura

Advent na radnici nabídne také pro zimu typické sportovní aktivity. Nákladní auta přivezou na radniční dvůr sníh, který udělá radost hlavně dětem. „V Kroměříži v posledních letech před Vánoci mnoho sněhu nebylo a ani letošní rok podle předpovědi nebude výjimkou. U nás si ale děti na sněhu zařádí v každém případě,“ řekl s úsměvem starosta Jaroslav Němec. Dalším lákadlem bude účast hokejového mistra světa Petra Čajánka, který se zapojí do programu na bruslařské ploše.

Umělý sníh připravují Sportovní zařízení města Kroměříže. Podle ředitele Karla Holíka se vyrábí asi tři týdny, celkem půjde o dvě až tři fůry na nákladním automobilu. „Vozidlo bohužel nevjede až do dvora, takže se sníh přeloží nakladačem a připravovat ho budeme ručně, aby se děti mohly klouzat, koulovat a užívat si hraní ve sněhu,“ popsal vedoucí radničního odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna. Sníh se bude po celou dobu trvání Adventu na radnici doplňovat, aby byl stále bílý a čerstvý.

Další pohybové aktivity si děti vychutnají na bruslařské ploše. Ve čtvrtky 14. i 21. prosince se zde budou moci učit bruslit, zdokonalovat se v obratnosti na ledě i ve střelbě na branku. „Ve čtvrtek 21. prosince od 15:00 do 17:00 dorazí i bývalý zlínský hokejista, mistr světa a hráč NHL Petr Čajánek. Chystáme i autogramiádu, na kterou si zájemci mohou přinést věci, které by si rádi nechali podepsat,“ uvedla Marcela Nehodová z odboru kultury a cestovního ruchu. Lidé si budou moci na bruslařské ploše zahrát také curling.

Advent na radnici naváže na rozsvícení vánočního stromu, který na Velké náměstí dorazil z Gorkého ulice dnes a který se rozzáří v 16:30 ve středu 6. prosince, a na mikulášský jarmark, jenž potrvá do neděle 10. prosince. Od pondělka 11. prosince až do pátku 22. prosince včetně bude nádvoří radnice a Klubu Starý pivovar (s vchodem z Prusinovského ulice) patřit Adventu na radnici.

Návštěvníci zde najdou prodejní stánky s punčem a dalšími nápoji i rozličnými pochutinami. Budou si moci koupit adventní hrníčky, vychutnat si posezení s červenými dekami a hořícími svíčkami, hudební i divadelní vystoupení a filmová promítání. Stánky se budou obměňovat, týká se to občerstvení i drobných dárků. Ve čtvrtek 14. prosince bude navíc pokřtěna nová turistická známka Kroměříže. Připravena je také adventní losovačka, každý den tři lidé vyhrají drobné dárky k Vánocům.

Dospělí i děti se mohou zapojit do dílniček a workshopů, kde si lidé budou vyrábět svícny, věnečky, dárkové tašky i loutky. Dílničky jsou jako jediné zpoplatněné, jinak je vstup na Advent na radnici zdarma. Město akci pořádá druhým rokem. Radniční dvůr bude otevřený denně od 10:00 do 19:00. Přehled adventních a vánočních akcí v Kroměříži je na webu www.kromeriz.eu.

Sdílejte článek

Tisknout článek