Na městský úřad a do vozidel MHD bude možné vstoupit jen s rouškou

| 31.08.2020 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Občané budou moci od úterka 1. září vstoupit na městský úřad pouze s rouškou či jinou ochranou úst a nosu. Stejné opatření vydalo ministerstvo zdravotnictví kvůli omezení rizika šíření koronaviru pro vstup do vozidel městské hromadné dopravy. Roušky jsou nadále povinné i na vnitřních hromadných akcích, kterých se účastní více než 100 osob. Naproti tomu roušky nebudou muset nosit účastníci svatebního obřadu.

„Věřím, že opatření státu, jakkoliv byla oznamována nejednoznačně a chaoticky, přispějí ke zlepšení situace. V Kroměříži a vůbec na celém okrese Kroměříž jsme zatím pandemii koronaviru zvládali dobře, snad to bude takto pokračovat. Chtěl bych občanům poděkovat za to, že jsou v drtivé většině disciplinovaní a že chrání sebe i lidi ve svém okolí,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Ministerstvo před dvěma týdny oznámilo, že roušky bude nutné nosit také ve školách. Hned následující den ale chystané předpisy změnilo. Roušky tak budou povinné jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, v budovách veřejných a správních orgánů, v hromadné dopravě a při podzimních krajských a senátních volbách ve volebních místnostech.

Roušky zůstávají povinné pro účastníky hromadných akcí ve vnitřních prostorách, pokud jich je v jednu dobu na místě více než 100. Dotkne se to tak programů Domu kultury či kina Nadsklepí. Více informací lidé naleznou na internetových stránkách vlády na odkazu https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/.

Sdílejte článek

Tisknout článek