Na Hanáckém náměstí lidem slouží nové workoutové hřiště

| 18.10.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Hanácké náměstí nedaleko centra Kroměříže oživila další atrakce. Město zde totiž vybudovalo workoutové hřiště, které doplnilo stávající dětské hřiště a hřiště na pétanque. „Workoutové hřiště rozvíjí silové dovednosti a obratnost. Lidé na něm mohou posilovat, protáhnout se či provozovat strečing, a tím formovat svou postavu a zvyšovat fyzickou kondici,“ uvedl místostarosta Vratislav Krejčíř.

Hřiště postavila společnost Evropská Training s.r.o. z Tovačova na Přerovsku. Nové workoutové hřiště stojí na původně volné zelené ploše naproti stávajícího dětského hřiště na jižním okraji náměstí. Náklady činí téměř půl milionu korun.

„Tvoří ho například šplhací tyč, sestava tří bradel, vysoké hrazdy s měnitelnou výškou, vodorovný i svislý žebřík, zádový žebřík, kruhy a šikmá i rovná posilovací lavice. Dopadová plocha je z lité pryže, přístupová pak ze zámkové dlažby. Přístup navazuje na stávající zpevněnou plochu náměstí,“ popsal vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal. Nechybí ani lavičky, odpadkový koš a stojany na kola.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek