Místostarostka Hebnarová rezignovala na post ředitelky Domu kultury

| 07.12.2018 | Jan Vondrášek

Místostarostka Daniela Hebnarová se k 30. listopadu 2018 vzdala postu ředitelky Domu kultury v Kroměříži, který je příspěvkovou organizací města. Hebnarová se tak poté, co na radnici skončí jako místostarostka, nebude na pozici ředitelky Domu kultury vracet. „Rozhodla jsem se takto i s ohledem na to, aby místo bylo pro nového ředitele či ředitelku Domu kultury atraktivnější, když bude vědět, že nejde jen o jmenování do konce volebního období,“ uvedla Hebnarová.

Radní města do doby, než bude jmenován nový ředitel či ředitelka, pověřili vedením a řízením Domu kultury dosavadní zástupkyni ředitelky Dušanu Náplavovou.

Rada také řešila situaci v další příspěvkové organizaci města, Sportovních zařízení města Kroměříže. Jejich ředitel Karel Holík se totiž stal uvolněným místostarostou Kroměříže. Po dobu jeho výkonu veřejné funkce tak radní pověřili vedením a řízením Sportovních zařízení města Kroměříže dosavadního zástupce ředitele, vedoucího plaveckého bazénu a koupaliště Bajda Petra Opravila.