MHD v Kroměříži testuje další nový autobus

| 15.07.2016 |

Tiskové zprávy

Jak jsme již informovali před několika týdny, vedení kroměřížské radnice se prostřednictvím Kroměřížských technických služeb (KTS s.r.o.), které provozují ve městě městskou hromadnou dopravu, rozhodlo přistoupit k obnově stávajícího vozového parku.

V letošním roce by mělo dojít k nákupu dvou nových autobusů a v následujících letech se bude v obnově pokračovat.

V současné době stále probíhá intenzivní jednání zástupců města s výrobci a dodavateli autobusů.
V rámci těchto jednání byl KTS s.r.o. na dva týdny zapůjčen další předváděcí autobus zn. IVECO společnosti Iveco Czech Republic, a.s. Vysoké Mýto, tentokrát typ CNG EURO VI, k testovacímu provozu.

Již od včerejšího dne jezdí ve městě v rámci zkušebního provozu nepřehlédnutelný zelený autobus, který bude v průběhu čtrnácti dnů nasazen na různé linky MHD.

Jezdí ve stanoveném čase dle jízdního řádu dané linky a vždy je viditelně označen číslem dané linky včetně nápisu „předváděcí jízda – přeprava ZDARMA“.

Na rozdíl od předešlého „naftového“ předváděcího autobusu, tento využívá k pohonu stlačený plyn.
Pro všechny zájemce o bližší informace bude nízkopodlažní autobus IVECO URBANWAY – Cursor 8 CNG EURO VI přistaven na Velkém náměstí v Kroměříži v pondělí 25. července v době od 13 do 15h k prohlédnutí.

V průběhu příštího týdne by již mělo být ukončeno výběrové řízení na nákup dvou nových autobusů, které nyní probíhá v KTS, s.r.o. Při objednávce, která bude následovat, se však musí počítat s tím, že dodací lhůta je přibližně šest měsíců.

Vzhledem k tomu, že následná obnova stávajícího zastaralého vozového parku MHD už bude chtít využít k jeho financování prostředky z dotačních titulů, je velký předpoklad, že při rozhodování sehraje důležitou roli fakt mít jednotné technické zázemí pro všechny autobusy.

Jelikož nám záleží na maximální spokojenosti cestujících, oceníme jakékoliv postřehy, které by mohly pomoci ke zkvalitnění poskytovaných služeb.

Své názory a zkušenosti z jízdy „předváděcím autobusem“ můžete zasílat na e-mailovou adresu: mhd@kmts.cz nebo jaroslava.silesova@mesto-kromeriz.cz

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek