MHD v Kroměříži pojede od pondělí 19. října v prázdninovém provozu

| 15.10.2020 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice omezuje kvůli nouzovému stavu a opatřením souvisejícím s epidemií koronaviru provoz městské hromadné dopravy. Od pondělí 19. října přechází do prázdninového provozu. „K omezení došlo kvůli přerušení výuky ve školách, které způsobilo značný úbytek cestujících,“ vysvětlil místostarosta Karel Holík.

Na zastávkách lidé spoje, které pojedou, najdou ve žlutě podbarveném sloupečku s označením „pracovní den školní prázdniny“. Při hledání v kapesních jízdních řádech nepojedou spoje s označením 10 – Nejede od 1.7. do 31.8.2020. „Víkendový provoz zůstává bez omezení, pouze nepojede nedělní posilový spoj pro studenty, a to linka číslo 6 s odjezdem ve 20:40 z nádraží,“ doplnil Jaroslav Černý, vedoucí provozu MHD ve společnosti Kroměřížské technické služby, která MHD ve městě provozuje.

Co se linek týče, páteřní okružní linky 4 a 6 zůstávají kromě dvou spojů bez omezení, na linkách 3 a 5 nepojede vždy jen po jednom školním spoji. Omezení se výrazněji dotkne linek 1, 2, 7 a 8.

Podle Holíka omezení potrvá do odvolání. „Předběžně počítáme s tím, že by se plný provoz mohl obnovit 2. listopadu, pokud tedy vláda otevře alespoň první stupeň základních škol, jak avizuje. O obnovení plného provozu budeme cestující včas informovat,“ uzavřel Holík.

Cestující v MHD musejí mít podle opatření vlády ve vozidlech i na zastávkách nasazenou roušku či jinou ochranu úst a nosu.

Sdílejte článek

Tisknout článek