MHD upravuje linky, značení bude pro cestující přehlednější

| 11.11.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Městská hromadná doprava v Kroměříži pojede od neděle 11. prosince podle změněného jízdního řádu. „Hlavní změnou je úprava značení linky 7 a 8. Důvodem je zpřehlednění linek MHD hlavně pro návštěvníky města, pro které je nynější značení nepřehledné a hlavně nelogické. Z centra města tak zmizí linka 8, počet spojů ale zůstane stejný,“ poznamenal místostarosta Karel Holík.

Linka 7 bude nově obousměrná a bude obsluhovat trasu: Nádraží – Výzkumný ústav (tam a zpět). Linka 8 bude nově obousměrná a bude obsluhovat trasu: Nádraží – Dolní Zahrady (tam a zpět). „Návaznost dalších linek na linku 8 na nádraží bude zachována jako doposud. V jednom případě ve směru do Dolních Zahrad přibude garantovaný přestup na linku 8 v 15:41. Pro cestující z Dolních Zahrad se tak naprosto nic nemění, jen zde bude místo dvou linek 7 a 8 jezdit pouze jedna obousměrná linka 8. Návštěvník města, který pojede z Nádraží na Výstaviště Kroměříž nebo do nemocnice linkou 7 bude vědět, že stejnou linkou 7 se může zase vrátit zpět na nádraží,“ uvedl Jaroslav Černý, vedoucí provozu MHD ve společnosti Kroměřížské technické služby (KTS), která MHD ve městě provozuje.

Pracovníci KTS začnou na zastávkách již v průběhu listopadu měnit cedulky na trase linek 7 a 8 za cedulky nové, které začnou platit od 11. prosince 2022.

Linka 7: Nádraží – Tovačovského – Husovo náměstí – Milíčovo náměstí – Hanácké náměstí – Slovan, Vrobelova – Moravská, u výstaviště – Zachar, u hřbitova – Zachar, škola – Nemocnice, parkoviště – Nemocnice – Havlíčkova, točna – Plačkov – Výzkumný ústav.

Linka 8: Nádraží – Tržiště – Skopalíkova – Braunerova – Dolní Zahrady, Ovocná – (Dolní Zahrady, čistička – Dolní Zahrady, točna).

Přehled linek MHD a lokalit, které budou od nového jízdního řádu obsluhovat:

Nádraží – centrum města obslouží linky: 1, 3, 4, 6, 7.
Okrajové části města:
Nádraží – Bílany: linka 2.
Nádraží – Dolní Zahrady: linky 2 a 8.
Nádraží – Horní Zahrady: linka 5.


Nové jízdní řády v tištěné podobě si cestující mohou zakoupit začátkem prosince za 30 korun v předprodejní a informační kanceláři MHD u východu z vlakového nádraží nebo v centru města v počítačové prodejně CS21 v Šafaříkově ulici. V omezeném množství lze jízdní řády pořídit také u řidičů přímo v autobusech MHD. V elektronické podobě budou k dispozici na webu KTS www.kmts.cz.

Sdílejte článek

Tisknout článek