MHD pojede od pondělka podle prázdninových jízdních řádů

| 17.12.2020 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Městská hromadná doprava v Kroměříži pojede od pondělka 21. prosince podle prázdninových jízdních řádů. „Je to o dva dny dříve než v předchozích letech. Důvodem jsou prodloužené vánoční prázdniny,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Na zastávkách se bude jezdit podle žlutě podbarveného sloupečku s označením „pracovní den školní prázdniny“. Při hledání v kapesních jízdních řádech nepojedou spoje s označením 10 a naopak pojedou spoje s označením 11.

„Jako každoročně bude omezen provoz také na Štědrý den 24. prosince 2020 a na Silvestra 31. prosince 2020. Na Štědrý den pojede MHD jen do 15 hodin, poslední spoj tedy vyjíždí z nádraží nejpozději v 15:00. Na Silvestra pojede MHD do 18 hodin, poslední spoj tedy vyjíždí z nádraží nejpozději v 18:00,“ popsal Jaroslav Černý, vedoucí provozu MHD ve společnosti Kroměřížské technické služby (KTS), která MHD ve městě provozuje.

Obnovení běžného provozu KTS plánují současně se zahájením školní výuky, a to od pondělí 4. ledna 2021.

MHD v Kroměříži jezdí od 13. prosince 2020 podle změněných jízdních řádů. Lidé si je mohou koupit v tištěné podobě v informační a předprodejní kanceláři MHD u východu z vlakového nádraží, v omezeném množství i u řidičů v autobusech MHD a nově také v centru města v prodejně CS21 Kroměříž v Šafaříkové ulici. Cena jízdních řádů je 20 korun.

Sdílejte článek

Tisknout článek