Městský úřad je opět otevřený v úřední hodiny v pondělí a ve středu

| 15.02.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Městský úřad v Kroměříži bude na základě nedělního usnesení vlády opět otevřený ve vymezených úředních hodinách. V pondělí a ve středu tak budou budovy městského úřadu otevřené pro veřejnost od 8 do 17 hodin. V úterý, ve čtvrtek a v pátek ale budou budovy uzavřené a dovnitř budou vpuštěni jen klienti, kteří si jednání předem objednali. „Nadále apelujeme na občany, aby na úřad chodili jen v nutných případech a využili možnosti předem se objednat. Vyhnou se tak frontám, ve kterých se mohou nakazit koronavirem,“ uvedla tajemnice městského úřadu Veronika Škrabalová.

Upřednostňována je nadále komunikace na dálku. Lidé by měli chodit na úřad jen tehdy, pokud jejich záležitost nelze vyřídit jinak než osobně. Úředníky mohou kontaktovat e-mailem či telefonicky (viz kontakty na webu města) nebo si schůzku zajistit přes objednávkový systém města. Uzavření budov úřadu v úterý, ve čtvrtek a v pátek se netýká podatelny v budově C v ulici 1. máje, která bude přístupná denně. Lidé mohou také odevzdat písemnosti do poštovní schránky, která je umístěna na budově C.

„Prosíme občany, aby ve vlastním zájmu dodržovali hygienická opatření, nosili roušku či respirátor, dodržovali rozestupy a používali desinfekci. Situace ohledně epidemie stále není dobrá a opatrnost je s ohledem na zdraví nás všech na místě,“ doplnil starosta Jaroslav Němec.

Městský úřad fungoval v omezeném režimu od loňského října.

Přehled opatření přijatých kvůli epidemii koronaviru lze nalézt na webu vlády.

Sdílejte článek

Tisknout článek