Městská policie přistihla první řidiče, kteří překročili rychlost

| 11.12.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Městská policie v Kroměříži díky měřicímu zařízení, které má k dispozici od konce října, přistihla první nezodpovědné řidiče. Někteří překročili povolenou rychlost i o více než 20 kilometrů za hodinu. „Řešili jsme několik přestupků, ať už správním trestem na místě nebo předáním správnímu orgánu,“ uvedl ředitel městské policie Libor Kubiš.

Hlídka také při kontrole zastavila řidiče, který byl pod vlivem alkoholu. „Dvaadvacetiletý mladík nadýchal 0,52 promile alkoholu,“ dodal Kubiš.

Nové zařízení na měření rychlosti stálo asi 350.000 korun. Radnice ho podle starosty Jaroslava Němce koupila proto, aby řidiče motivovala k dodržování povolené rychlosti. „Slušných se to nedotkne. Platí jenom ten, kdo pravidla nedodržuje,“ uvedl Němec. Přístroj pořizuje fotografii i videozáznam. Váží asi 1,5 kilogramu a baterie v něm vydrží devět hodin.

Podle Kubiše se strážníci zaměřují na problematická místa, kde informativní měřiče rychlosti ukazují, že řidiči zde rychlost překračují. Kontrolují tak vjezdy a výjezdy do města, hlavní ulice, ale i komunikace u škol a na sídlištích, kde kvůli vysoké rychlosti vozidel vzniká největší nebezpečí zranění chodců.

Sdílejte článek

Tisknout článek