Městská policie kvůli Dušičkám častěji kontroluje hřbitovy

| 25.10.2018 | Jan Vondrášek

Památka zesnulých každoročně zaplňuje hřbitovy, kam lidé chodí vzpomínat na své blízké. Svátek láká také zloděje, kteří z hrobů kradou květiny i další výzdobu. I proto se na hřbitovy zaměřuje kroměřížská městská policie. „Režim častějších kontrol hřbitovů městská policie již v těchto dnech zahájila,“ uvedl starosta Jaroslav Němec (nezávislý).

Během dne hřbitovy procházejí asistenti prevence kriminality, v odpoledních a večerních hodinách je pak kontrolují strážníci. „Zaměřujeme se hlavně na městský hřbitov v Kroměříži, ale objížďky se dělají také v místních částech,“ upozornil ředitel městské policie Libor Kubiš. Loni podle něj měla městská policie hlášeno několik krádeží květin a také poškození výzdoby.

Kroměřížské technické služby, které vlastní město, mají ve správě městský hřbitov v Kroměříži a pohřebiště v Těšnovicích, Trávníku, Drahlově, Zlámance, Bílanech a Hradisku. Celkem mají asi 11.300 hrobových míst, z nichž kolem 9400 je na hřbitově v Kroměříži. Na hřbitovech platí do 10. listopadu otevírací doba od 7:00 do 20:00, od 11. listopadu do 30. dubna bude otevřeno jen do 18:00.