Městská policie Kroměříž podpořila policistu, kterému tornádo sebralo střechu domu

| 14.07.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Strážníci a občanští zaměstnanci kroměřížské městské policie podpořili sbírkou policistu z jihomoravské obce Mikulčice, kterému nedávné tornádo poškodilo dům. „Chtěli jsme pomoci některému z kolegů, který byl poškozen živelnou pohromou. Dostali jsme tip na policistu z obvodního oddělení v Hodoníně, který bydlí v Mikulčicích,“ popsal ředitel městské policie Libor Kubiš.

Strážníci a zaměstnanci kroměřížské městské policie vybrali a policistovi poslali 20 tisíc korun. „Mám radost z toho, že se do sbírky zapojila většina našich lidí. Kolega z Mikulčic byl v době, kdy řádilo tornádo, doma. Schovali se s rodinou ve sklepě a naštěstí vše přečkali bez újmy na zdraví. Dům postavil asi před rokem, řádění přírodního živlu odnesla střecha. Věříme, že se mu i s naší pomocí brzy podaří dům opravit,“ doplnil Kubiš.

Pomoc městské policie navazuje na dřívější skutky kroměřížské radnice i obyvatel města. Zastupitelé Kroměříže na začátku července uvolnili částku 800 tisíc korun na pomoc obcím poškozeným tornádem. Po 200 tisících korunách je určeno pro obce Hrušky, Lužice, Mikulčice a Moravská Nová Ves. Radnice také zorganizovala materiální sbírku na pomoc poškozeným lidem.

Na jih Moravy pak přepravila věci, které věnovali obyvatelé Kroměříže. Darovali například nářadí a stavební materiál, jako jsou hřebíky, vrtačky, lepidla, tmely, plachty, kolečka či obklady, léky, prodlužovací kabely i věci na úklid, jako jsou kýble a košťata. Na místě neštěstí také pomáhali kroměřížští dobrovolní hasiči. Další pomoc vznikala spontánně. Například na Základní škole Slovan mezi sebou zaměstnanci a školáci vybrali asi 70 tisíc korun, které poslali na pomoc lidem, jež tornádo připravilo o střechu nad hlavou.

Sdílejte článek

Tisknout článek