Město vydalo nový tržní řád, zmizely z něj některé výjimky

| 18.12.2020 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice vydala nový tržní řád, který je účinný od ledna příštího roku. „Oproti předchozímu tržnímu řádu vydanému v květnu roku 2013 nový tržní řád zejména vypouští možnost udělování jednorázových výjimek z doby prodeje zboží a poskytování služeb s ohledem na respektování zásady rovného přístupu, přiměřenosti a rozumnosti,“ poznamenal místostarosta Vratislav Krejčíř.

Tržní řád vymezuje podmínky, za kterých lze na území města Kroměříže nabízet a prodávat zboží a služby mimo „kamennou“ provozovnu, tedy zejména na tržištích, restauračních zahrádkách či v pojízdných prodejnách. Stanovuje také, které formy prodeje zboží a poskytování služeb mimo provozovnu jsou ve městě zakázány, například podomní a pochůzkový prodej. Tržní řád také zmiňuje konkrétní tržiště, kde lze prodávat, a také dobu prodeje zboží a poskytování služeb.

Aktuálně platný tržní řád je k dispozici na internetových stránkách města na odkazu https://www.mesto-kromeriz.cz/urad/dokumenty-a-informace/verejne-dokumenty/platne-narizeni-a-vyhlasky/.

Sdílejte článek

Tisknout článek