Město vybírá vánoční strom, kandidáti jsou tři

| 21.10.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Rozzáří Velké náměstí v Kroměříži o letošních Vánocích strom z místní části Vážany? Nebo snad pracovníci Kroměřížských technických služeb přivezou strom z Braunerovy ulice v Dolních zahradách? „Výběr nebude jednoduchý, ve všech případech se jedná o pěkné vzrostlé dřeviny, které budou ozdobou náměstí,“ uvedl vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Pracovníci odboru nyní všechny stromy prověřují, zkoumají kvalitu dřeva, zdravotní stav i vitalitu stromů, aby zjistili, zda jsou vhodné pro instalaci na Velké náměstí. „Rozhodne se v nejbližších dnech,“ doplnil Hanzal. Vánoční strom bude nazdoben a rozsvícen ve čtvrtek 25. listopadu.

Ve Vážanech jsou hned dva kandidáti. Oba stromy rostou na soukromých pozemcích, jejich majitelé je chtějí městu darovat. V prvním případě se jedná o asi 12 metrů vysoký smrk ztepilý, ve druhém o zhruba 14 metrů vysoký smrk pichlavý. V Braunerově ulici roste na pozemku města asi desetimetrový smrk pichlavý. Loni na Velkém náměstí stál vánoční strom z Chropyňské ulice, jednalo se o smrk pichlavý.

Sdílejte článek

Tisknout článek