Město rozdalo jen asi 8000 respirátorů, dostane se tak i na mladší seniory

| 15.03.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Radnice dnes rozdala asi osm tisíc respirátorů FFP2 Kroměřížanům starším sedmdesáti let. Je to asi polovina z počtu, který město chtělo občanům věnovat. „Objednali jsme proto dalších 4500 respirátorů a se zbytkem z dneška budeme v rozdávání pokračovat. V úterý si budou moci balíček pěti respirátorů vyzvednout ještě občané starší sedmdesáti let, kteří nepřišli dnes, v pátek se pak dostane i na seniory narozené v letech 1952 až 1956,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

První lidé přišli dnes na Velké náměstí už asi půl hodiny před tím, než se stánek s respirátory otevřel. Nejvíce lidí přišlo dopoledne, fronta sahala až k Vodní ulici. „Odpoledne byl už zájem menší. Jsem rád, že jsme mohli nejstarším občanům města situaci ulehčit a alespoň takto symbolicky jim pomoci při zvládání pandemie koronaviru,“ doplnil Němec.

Respirátory pro občany ročník narození 1951 a starší s trvalým pobytem v Kroměříži se budou vydávat ještě v úterý 16. března od 10 do 16 hodin opět na Velkém náměstí ve stánku před budovou radnice, který je na místě, kde každoročně stává vánoční strom. Svůj věk i trvalé bydliště lidé prokážou předložením občanského průkazu.

Občané s trvalým pobytem v Kroměříži, kteří se narodili v letech 1952 až 1956, si pro respirátory budou moci přijít v pátek 19. března. Vydávat se bude na stejném místě od 10 do 15 hodin, nebo do vyčerpání zásob.

Lidé musí respirátory povinně nosit prakticky ve všech vnitřních prostorách, s výjimkou svého obydlí. I při pohybu venku v zastavěném území obce či na jiných venkovních veřejně přístupných místech, kde se setkávají lidé z různých domácností na vzdálenost kratší než dva metry, musejí mít nasazený respirátor nebo alespoň zdravotnickou roušku.

Kroměřížská radnice rozdáváním respirátorů mezi seniory navazuje na svou loňskou aktivitu, kdy po vypuknutí pandemie koronaviru úřednice a učitelky městem zřizovaných škol ušily více než 15 tisíc roušek. V době, kdy se v České republice nedostávalo ochranných pomůcek, jimi město vybavilo zdarma složky integrovaného záchranného systému, nemocnici, psychiatrickou nemocnici a léčebnu dlouhodobě nemocných. Dodalo je i sociálním službám, lékařům, řidičům MHD a zaměstnancům radnice i městem zřizovaných organizací. Několik tisíc roušek radnice v neposlední řadě rozdala také obyvatelům Kroměříže.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek